Bydlení v přírodě
na prahu Pardubic

Život v přírodě se všemi výhodami města 

Jak by se vám líbilo kdykoliv se projít podél rybníka, nebo si vyjet o víkendu na kole rovnou do lesa? Anebo jen odpoledne vypustit děti na hřiště mimo rušné ulice města?   

Přesně to (a mnohem víc) na vás čeká v Zelených Doubravicích.  

Lokalita na severozápadním okraji Pardubice nabízí bydlení na místě bývalého zahradnictví v těsné blízkosti obory. Jen co by kamenem dohodil se rozprostírají překrásný Pohránovský rybník a stejnojmenná přírodní památka, vyhledávané milovníky procházek, cyklistiky i jízdy na koni. Okolím vedou značené turistické trasy a v létě určitě přijde vhod rybník Oplatil, vhodný ke koupání.

Za vzrostlou zeleň, kam jen oko dohlédne, vděčí Zelené Doubravice bývalému zahradnictví. I díky jejich odkazu jsou dnes místem, kde se dobře dýchá a žije. 
 

Zásadní pro mou rodinu je lokalita. Cítíme se jako na vesnici, les je za plotem, nemusím se bát vypustit děti na ulici před dům. Ale zároveň jsme ve městě. Do práce v centru města dojíždím na kole pouhých 12 minut.

Zdroj: Průzkum spokojenosti mezi novými majiteli domů v Zelených Doubravicích (říjen-listopad 2022)

Perfektní dostupnost
i občanská vybavenost 

Nejen nádhernou přírodou na svém prahu, ale i dostupností do centra města a občanskou vybaveností se Zelené Doubravice liší od mnoha jiných developerských projektů. Ty často vyrůstají doslova „uprostřed pole“, odkud je nutné dojíždět dlouhé kilometry prakticky kamkoliv – do práce, na nákupy, do školky, školy i za sportem.  

V Zelených Doubravicích se zavedená a funkční infrastruktura a služby nachází mnohdy v docházkové vzdálenosti od vstupních dveří, v samotných Doubravicích, Ohrazenicích nebo Pardubicích. Maximálně 15 minut pěšky zabere cesta do obchodu, na poštu, do lékárny nebo restaurace. 

Mateřská a základní škola v Ohrazenicích jsou vzdálené 5 minut jízdy autem, další vzdělávací zařízení jsou pak samozřejmě k dispozici přímo v Pardubicích.  

Cesta autem do centra Pardubic zabere 5 minut a kdo dá přednost hromadné dopravě, najde přímo v Doubravicích železniční stanici na trati Pardubice – Hradec Králové i zastávku autobusu číslo 17, nebo trolejbusu číslo 3 směrem do centra města. Výhodou je také blízký nájezd na dálnici směr Praha a Hradec Králové vzdálený do pěti minut.

Co o bydlení v Zelených Doubravicích říkají ti, kteří se do svého nového domu už nastěhovali?
 

Bydlení ve městě na okraji přírodní rezervace. Dokonalý život.
Nádherná lokalita ve městě. Dům, který poskytne vše, co potřebujeme.
Rodinné bydlení u výběhu se zvířátky - to chceš. Výběh prosíme zachovat.
Pohodová a klidná lokalita v blízkosti přírody, a přitom blízko civilizace. Bydlení jako na vesnici.
Dostupné klidné bydlení v rodinném domku s pěknou zahradou.
Bydlení na vesnici, v přírodě, v bezprostřední blízkosti města se všemi jeho výhodami.

Zdroj: Průzkum spokojenosti mezi novými majiteli důmů v Zelených Doubravicích (říjen-listopad 2022)

Kontaktujte makléře

Tomáš Horák
realitní specialista

mobil: 776 654 372
 tomas.horak@bidli.cz

Zeptejte se našeho realitního makléře nebo si rovnou domluvte prohlídku vzorového domu. Zavolejte nám, napište nebo vyplňte formulář a my se vám nejpozději do dvou pracovních dnů ozveme.